Choroby uzębienia

Nie lubimy chodzić do dentysty i basta. Pomimo tego, że już od wielu lat technologie stomatologiczne poszły bardzo naprzód, to nadal w głowach tkwią nam jakieś średniowieczne obrazy niczym z sali tortur. Jednak trzeba w końcu kiedyś dorosnąć i rozprawić się z lękami raz na zawsze. Ponieważ pomimo rozwoju stomatologi, okazuje się, że stale rośnie liczba osób, które muszą pożegnać się ze swoimi zębami. Dlatego też stomatolog żoliborz, musi stać się kimś mniej przerażającym, a najlepiej, to żeby stał się naszym przyjacielem. Niestety współczesna dieta i szybki tryb życia nie sprzyjają naszemu uzębieniu. Spożywanie dużej ilości cukrów oraz niezbyt dokładna higiena jamy ustnej przyczyniają się do powstawania chorób i stanów zapalnych w obrębie naszej buzi. To,z ę stomatolog żoliborz omijany jest przez nas szerokim łukiem i fakt, że nie dbamy odpowiednio o nasze zęby, kończy się rozwinięciem takich chorób jak próchnica, która nieleczona może przemienić się w o wiele poważniejszą paradontozę. Obie te choroby można już nazwać cywilizacyjnymi i jest to wprost niebywałe, że w dobie dostępu do wysokiej jakości usług dentystycznych coś takiego w ogóle ma miejsce.

Jak dbać o zęby?

Nie jesteśmy jednak bezradni i oczywiście oprócz podjęcia codziennych wysiłków związanych z należytym utrzymaniem higieny naszych zębów, musimy się najpierw przeprosić z dentystą.

Wskazane jest, aby zrobić sobie przegląd profilaktyczny stanu naszego uzębienia, wtedy stomatolog żoliborz zaleczy, co trzeba, a my resztą zajmiemy się już sami. Przede wszystkim w celu odpowiedniego zadbania o nasze zęby musimy zaopatrzyć domowe zapasy w nici dentystyczne i płyn do płukania. Nastawione bardziej ekologicznie osoby, taki płyn mogą zastąpić płukaniem buzi wodą z dodatkiem sody lub wodą z kilkoma kroplami wody utlenionej. Oba te sposoby działają oczyszczająco i likwidują bakterie obecne na zębach. Koniecznie trzeba pamiętać także o właściwym szczotkowaniu zębów, które nie powinno trwać pięć sekund, a przynajmniej kilka minut. Takie dokładne szczotkowanie pomoże usunąć z naszych zębów osad, nazywany płytką bakteryjną, który jest odpowiedzialny za powstawanie próchnicy.