Wnętrza stylizowane na lata 60

Wystrój wnętrz jest niezwykle istotną sprawą. Jakby nie było, przebywamy w naszych domach i mieszkaniach przez dość długi czas. Co najważniejsze to właśnie tam wypoczywamy i regenerujemy siły, dlatego też z dużą starannością musimy dobierać odpowiednią aranżację. Ostatnimi czasy coraz bardziej popularny staje się design lata 60. Powrót do stylizacji, która odmieniła w pewien sposób aranżacje wnętrz, w latach sześćdziesiątych jest swojego rodzaju nawiązaniem do tej niezwykłej formy kształtów i wzorów, charakterystycznej dla tamtego okresu. Zarówno meble, jak i ogólny wystrój wnętrz, który był typowy dla lat sześćdziesiątych, ma w sobie specyficzny urok. Musimy pamiętać, że lata sześćdziesiąte były dość niezwykłym i specyficznym okresem, który do historii przeszedł jako czas lotów księżycowych oraz rewolucji obyczajowej. W pewien sposób design lata 60 jest nijako odbiciem tamtych wydarzeń. Połączenie funkcjonalności z fantazyjnością, nigdzie wcześniej niespotykane na taką skalę, są naprawdę wyjątkowe.

Awangarda i funkcjonalność

To paradoksalne połączenie funkcjonalności z niezwykłą formą i kształtem jest bardzo charakterystyczne dla mody lat sześćdziesiątych. Z drugiej strony fantazyjne i opływowe kształty mebli i wyposażenia domowego odznaczały się także symetrią i dużą proporcjonalnością.

Także fakt, że design lata 60 wierny był jak największej użyteczności, nadzwyczaj dobrze wypadł w połączeniu z tą kosmiczną fantazyjnością. Decydując się na tego typu design i aranżację wnętrz możemy być pewni, że naszą przestrzeń wypełni wygodne meble, a pomieszczenia będą tonąć w pastelowych zharmonizowanych barwach. Wystrój ten jest niezwykle ciepły i kojący i świetnie nadaje się do pomieszczeń, o stricte wypoczynkowym charakterze. Dzisiaj coraz więcej osób decyduje się na taką aranżację w stylu retro. A producenci współczesnych mebli z ochotą wychodzą naprzeciw oczekiwaniom swoich klientów i wypuszczają na rynek serie nowoczesnych kolekcji mebli stylizowanych na lata sześćdziesiąte.